A lépcsÅ‘liftek, másnéven lépcsÅ‘járók olyan esetekben oldhatják meg az akadálymentesÃtés problémáját, ahol az akadálymentes lift beépÃtése nem lehetséges vagy nem gazdaságos. Alkalmazásuk leggyakrabban néhány lépcsÅ‘fokos akadályok, szűk orsóterű lépcsÅ‘házak vagy hosszú, egyenes vonalú, például két utca közti szintkülönbséget áthidaló lépcsÅ‘k esetén elterjedt. A lépcsÅ‘járó gépek a lépcsÅ‘ korlátja mentén közlekednek és összecsukva tárolhatók, Ãgy nem zavarják a gyalogos közlekedést, kül- és beltéri változataik pedig jól alkalmazkodnak a hely sajátosságaihoz.
A lépcsÅ‘liftek több emelet magassággal is megbirkóznak, akár egy fordulókkal tagolt lépcsÅ‘szakasz esetén, a menetpályájukon pedig több megálló is kialakÃtható. Egyes lépcsÅ‘járók lehajtató ülökével is el vannak látva, Ãgy nem csupán a kerekesszékkel közlekedÅ‘k, de a nehezen mozgó, idÅ‘s emberek is használhatják a berendezést.
A lépcsÅ‘lifteket ma már a felvonókéhoz hasonló biztonsági rendszerrel látják el: a fogókészülék megakadályozza, hogy a berendezés bármilyen okból túl gyorsan haladjon, a szorÃtás- és becsÃpÅ‘désgátló pedig akkor lép működésbe, mikor valami a gép haladásának útjába kerül. A berendezés haladását fény- és hangjelzés is kÃsérheti, amennyiben erre szükség van, a platón utazó személy biztonságáról pedig lehajtható korlát és automatikusan felemelkedÅ‘ biztonsági rámpa is gondoskodik.
Mivel a lépcsÅ‘liftek egyszerű és költséghatékony megoldást jelentenek az akadálymentesÃtésre, ma már világszerte közintézmények, állomások, bankok, hivatalok és számos egyéb létesÃtmény használja ezeket a megbÃzható és biztonságos gépeket. Az akadálymentes környezet megvalósÃtásában kollégáink örömmel állnak rendelkezésére. Kérjen tÅ‘lünk árajánlatot!